Zaznacz stronę

W poprzednim artykule przedstawiłam Wam 5 zasad, które stosuję. Dziś podaję kolejne. Mam nadzieję, że zainspiruję Was. Chętnie też poznam jakie zasady Wy stosujecie i co one wnoszą w Wasze życie.

6.Doceniam siebie

Myślę, że my kobiety jesteśmy mistrzyniami w niedocenianiu siebie. Kiedy mówię coś miłego innej kobiecie,  to reakcją jest często zdziwienie lub nawet zawstydzenie.

Jakoś tak jest, że ciągle uważamy się za mało…. Za mało dobre w tym, co robimy dobrze. Za mało wykształcone, mimo że i studia i kursy. Za mało osiągnęłyśmy, chociaż praca hula, dzieci zaopiekowane.

Nie musimy od razu dostać nagrody Nobla, czy wygrywać konkursów (czego nam życzę z całego serca).

Tu chodzi o docenianie swoich małych sukcesów, osiągnięć na miarę naszych możliwości.

Kobiety, doceniajmy siebie i bądźmy dla siebie dobre!

7.Nie marudzę

Staram się trzymać tej zasady bardzo mocno, co nie oznacza, że zawsze mi wychodzi J. Od kiedy bardzo mocno pilnuję się w kwestii nie marudzenia, mam dużo więcej energii.

Nie skupiam się na tym, na co nie mam wpływu, czyli np. na pogodzie, korkach, czy na innych osobach.

Pogoda, która jest naszym dyżurnym tematem daje nam zazwyczaj najwięcej powodów do narzekania – albo za ciepło, albo za zimno….

Skoro nie mogę na nią wpłynąć, to nie narzekam, tylko dostosowuję swój ubiór do aury i wykorzystuję to jak jest na dworze maksymalnie. Jeśli świeci słońce wsiadam na rower, albo wkładam buty i biegam. Jeśli mogę sobie na to pozwolić, to ruszam do lasu, na spacer, albo leżę z książką na tarasie.

Jeśli pada – czytam książkę pod kocem z kubkiem gorącej herbaty.

8.Stawiam sobie cele i je realizuję.

Kiedy wiesz, co chcesz osiągnąć i jak to chcesz zrobić wtedy obierasz właściwy kierunek i działasz. Wiele rzeczy pewnie nigdy by się nie wydarzyło gdybym nie sprecyzowała jasno celu i nie dążyła do jego osiągnięcia.

To tyczy się tak dużych projektów, jak stworzenie bloga i profili w social mediach, jak małych spraw, takich jak planowanie wyjść do teatru.

Spisuję swoje cele i konsekwentnie je realizuję – w zgodzie z moimi wartościami, bez narzucania sobie nierealnych terminów i presji.

Duże cele rozpisuję na mniejsze kroki i planuję w czasie. Zawsze planuję też czas na przyjemności i odpoczynek. To bardzo ważne, bo lubię kiedy w moim życiu jest harmonia.

9.Otaczam się pozytywnymi ludźmi

Słynne powiedzenie mówi, że jesteśmy wypadkową 5 osób, z którymi najczęściej przebywamy. Dlatego w moim otoczeniu jest dużo pozytywnych osób, które wprost emanują swoją pasją, energią, ciepłem. Każda z tych osób jest dla mnie inspiracją do działania i zmian. Pokazuje mi swoją postawą, co mogę zrobić lepiej, inaczej, więcej.

Dziękuję Wam.

10.Pielęgnuję wdzięczność

O wdzięczności wspominam często. To temat, który jest mi szczególnie bliski. Ze swojego doświadczenia widzę, jak wiele dobrego może wnieść wdzięczność do naszego życia.

Zauważenie i docenienie tego, co mamy i jacy jesteśmy pozwala nam stanąć w nowej perspektywie. Otwiera nam oczy i serca, ale też otwiera nas na nowe dobro w naszym życiu. Jeśli nie widzisz i nie doceniasz tego, co masz, to pewnie nie będziesz też umiała cieszyć się z tego, czego pragniesz.

Ja od rana dziękuję – lista jest długa.

A Ty za co jesteś wdzięczna?